Seznam dlužníku v exekuci podle jména nebo IČO a zdarma?

Žádná veřejně dostupná databáze exekucí a dlužníků v exekuci, ve které by se dalo vyhledávat zdarma, neexistuje. Vyhledávání v oficiálním registru exekucí CEE je zpoplatněno.

Aktuálně, tedy v roce 2023, je v exekuci cca 668 tisíc lidí (celkový počet aktivní exekucí je pak lehce přes 4 milión, tj. cca 6,2 exekuce na jednoho dlužníka). Více než polovina z nich má 4 a více exekucí. Jen za 1 čtvrtletí roku 2023, přibylo 1148 482 nových exekucí (za celý předchozí rok to bylo cca 445 tisíc exekucí).

Pokud vezme do úvahy, že cca 2 milióny obyvatel v ČR mají méně než 18 roků, pak se dá říci, že 8,4% dospělých obyvatel ČR je v exekuci. A to je poměrně hodně.

I proto se jak v osobním životě, tak i třeba v zaměstnání nebo podnikání může hodit, pokud byste věděli, zda je nějaký konkrétní člověk v exekuci. To se může hodit jak podnikatelům či živnostníkům, aby věděli, nakolik je jejich obchodní partner spolehlivý. Hodí se to ale i běžným lidem. Třeba když budete pronajímat byt. Nebo prodávat nějaký dům, auto či něco jiného.

Existuje nějaký způsob jak zjistit, zda je konkrétní osoba v exekuci? Ideálně pak s možností vyhledávání podle jména, adresy, data narození nebo třeba podle IČO? A úplně ideálně aby to bylo zdarma?

Seznam dlužníku v exekuci na internetu zdarma?

Hned na úvod vás musíme zklamat. Žádná veřejně dostupná databáze exekucí a dlužníků v exekuci, ve které by se dalo vyhledávat zdarma, neexistuje. A pokud už vám někdo bude nabízet vyhledávání exekucí zdarma, pak to bude buď nějaký podvod, který z vás chce získat vaše osobní údaje, nebo vás i nějak jinak zneužít. Nebo bude mít podobná služba nějaké „skryté“ podmínky.

I když v České republice existuje databáze všech aktivních exekucí, vyhledávání v ní rozhodně není zadarmo. Centrální evidence exekucí (CEE), je provozována Exekutorskou komorou. V ní jsou pak evidovány všechny aktivní exekuce.

Do této databáze může přistupovat kdokoliv a vyhledávat zde cokoliv. Pokud znáte jména, adresu a případně datum narození nebo třeba IČO, pak si v této databázi můžete poměrně snadno vyhledat, zda nějaká konkrétní osoba je v exekuci. Ale rozhodně to není zadarmo.

Kolik stojí vyhledávání exekucí na internetu

Podle příslušného zákona (§ 125 zákona č. 120/2001 Sb.), je totiž vyhledávání v centrální evidenci exekucí zpoplatněno. A není to příliš levná záležitost:

 • První přihlášení do databáze exekucí CEE je zpoplatněno částkou 120 Kč (vytvoření a zaslání přihlašovacích údajů poštou)
 • Každé hledání je zpoplatněno částkou 60 Kč (resp. prvních 1000 dotazů stojí 60 Kč, pak do 10 tisíc dotazů jen 30 Kč atd., běžný smrtelník ale tolik vyhledávání nepoužije, to má, smysl pro banky apod.).

Aby to s tou cenou nebylo až tak jednoduché, tak samotné vyhledávání nestojí jen zmíněných 60 Kč, ale tento poplatek při hledání zaplatíte několikrát.

Pokud ve vyhledávání exekucí zadáte třeba jméno Jan Novák  – zaplatíte 60 Kč a zobrazí se vám seznam všech lidí se jménem Jan Novák, u kterých je alespoň jedna exekuce. Vy si v seznamu najdete toho svého Jan Nováka, kliknete na něj, abyste viděli o jakou exekuci/exekuce se jedná, a zaplatíte dalších 60 korun. Pokud má Jan Novák více exekucí, tak se vám zobrazí jejich seznam, vy si kliknete na jednu z položek a právě vás to stálo dalších 60 korun. Takto za prověření jedné osoby můžete utratit i několik stokorun.

Výpis z evidence exekucí na České poště

Jinou možností, která ale také není zdarma, je obrátit se na některou pobočku České pošty, kde je i CzechPoint. Tam vám jsou schopni vystavit výpis z evidence exekucí, který stojí 50 Kč za jednu stránku. Takže finálně to může stát také třeba i dvě nebo tři stovky.

V evidenci exekucí ale stejně nenajdete všechny exekuce

Centrální evidence exekucí navíc neobsahuje údaje o výkonech rozhodnutí vedených soudy, exekucích vedených orgány státní správy a samosprávy, finančními orgány či zdravotními pojišťovnami. Není to tedy kompletní seznam všech exekucí v ČR.

Seznam dlužníků v exekuci na internetu

Tento seznam dlužníků v exekuci (tedy Centrální evidence exekucí), je jedním z případů, jak špatně náš stát zpřístupňuje informace, které by měly být dostupné zdarma.

Centrální evidence exekucí rozhodně není nějaký bankovní systém, jehož vývoj by stát desítky miliónů korun. Ani provoz této databáze nebude ročně stát nějaké vysoké sumy peněz. Zpoplatnění jednoho vyhledávacího dotazu, který reálně spotřebuje jen několik milisekund počítače (serveru), na kterém tato databáze běží, ve výši 60 Kč je poněkud/přehnaně vysoké.

Seznam exekucí a dlužník v exekuci by měl být veřejně přístupnou databází, která j provozována zdarma nebo případně za nějaký symbolický poplatek. Podobně jako je zdarma třeba obchodní rejstřík či živnostenský rejstřík.

Pozor na podvodné registry a seznamy exekucí

Pozor také na to, abyste při hledání nějakého „seznamu exekucí zdarma“ na internetu, nenarazili na nějaké podvodné stránky. V současné době existuje až několik desítek webových stránek, které těží z neznalosti uživatelů internetu. Některé registry a seznamy exekucí tak obsahují naprosto nesmyslné údaje nebo zastaralé informace.

Do té jediné, opravdové centrální evidence exekucí, má přístup zadarmo pouze státem pověřený exekutor. Nikdo jiný v tomto seznamu exekucí nemůže vyhledávat zadarmo (s výjimkou soudů nebo některých státních úřadů), tudíž nemůže podobnou službu ani nabízet. Pouze pokud by byla taková služba financována z nějakého jiného zdroje.

Tím že nikdo, kromě pověřených soudních exekutorů nemá do centrální evidence exekucí přístup zdarma, pak ani nemůže na internetu existovat nějaká stránka se seznamy dlužníků, která by byla zdarma. Buď by musela být „sponzorována“ z nějaké jiné výdělečné činnosti. Nebo je to nějaký podvod – náhodně sesbíraná data z nějakých veřejných zdrojů, které nemusí být správné nebo aktuální.

 1. dobrý den prosím vás o informaci jestli nemám nějakou exekuci předem děkuji S pozdravem Tomáš Horálek

 2. Mám dotaz chci vědět kde dluží a kolik vše jde zaplatila a stále někde mám půjčku o které nevím děkuji za odpověď Barbora Janouchová

 3. Dobrý den pred cca týdnem jsem zaplatila své exekuce kdy si mohu zajít na poštu pro výpis aby uz byl čistý.Dekuji

 4. Dobrý den zajímalo by mě zda mám nějaké exekuce a popřípadě zda někde dlužím. Děkuji

 5. dobrý den chtěla bych zjistit kolik mam ještě platit na exekuci.moc předem děkuji.

 6. Dobry den, pritelkyne od syna ma exekuci.Chtela bych prosim vedet kolik kc dluzi a kde.Dekuji.

 7. Mám insolvenci která mi končí tento rok chci vědět který měsíc a den s pozdravem Fojtíková

 8. Dobry den,mam velice nemocnou dceru a kam jsme se podivali,tam dluzila,chtela bych vedet zda neco nekde dluzi-je v nemocnici,davali jsme veci do poradku,ale stale nevime zda nekde neco dluzi a je to Alice Sestakova Hradec Kralove Hrubinova 1461 predem dekuji jeji mama

 9. Přestože jsem skončila insolveční řízení, které nabyla právní moci, mám nadále exekuci na zbytek dluhu. Kde zjistím jakou částku ještě dlužím. Nechci kontaktovat exekutora.

 10. Dobrý den , dcera je v řízení dědiců po babičce a její syn napsal ze má exekuci , o které tedy nevím ? Můžete mi to prosím zjistit ? Mockrát dekuji . 18.01.1987.

 11. Dobrý den mám dotaz
  Chtěl bych zjistit kde dlužím a kolik
  A jestli byly nějaký problémy ze splatkami někdy v minulosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *