Férová půjčka s výhodnými podmínkami od soukromých osob

Půjčka od 20000 Kč do 500 000 Kč, splatnost 6 – 84 měsíců, vyřízení cca za dva dny, výplata peněz na účet v bance

Kdo z nás by čas od času nepotřeboval peníze. Asi snad úplně každý člověk, si během svého života, potřebuje minimálně jednou půjčit peníze. Ať už je to hypotéka na bydlení, nebo třeba půjčka na auto. Nebo i jen financování rekonstrukce, či na nákup vybavení domácnosti, na dovolenou, nebo prostě na cokoliv.

Levná půjčka, která vás nezruinuje

Půjčení peněz ale může někdy vyjít hodně draho. Někdy je to nezaviněné. Máte dobrou práci, slušný plat, a tak se nebojíte vzít si půjčku. Pak ale nastane nějaká nepříjemná situace. Zaměstnavatel zkrachuje, nebo vás propustí z jiného důvodu, a vy najednou nemůžete sehnat nic odpovídajícího a jste nuceni smířit se s nižším příjmem. Nebo se vám stane úraz či dlouhodobější nemoc.

Jiní lidé zase neumí moc dobře plánovat. Vezmou si půjčku a už nedomyslí důsledky, a pak se jim stane, že nejsou schopni splácet, a začne jim hrozit exekuce.

Existuje ale i možnost, jak si půjčit peníze za rozumných podmínek, které vás nemusí zruinovat.

Soukromé půjčky od soukromých osob

Asi každý ví, že peníze půjčují banky nebo nebankovní společnosti. Existuje ale ještě jeden typ půjčky. A to jsou soukromé půjčky od soukromých osob. Tyto půjčky vznikly jako reakce na to jak to funguje v bance. Když si jdete do banky uložit peníze, tak vám v současné době nabízí jen naprosto směšné úroky. Na běženém účtu máte jen málokdy nějaký úrok (a když už, tak to bude něco jako 0,1% za rok). Na spořicím účtu nebo s termínovaným vkladem to bude o něco málo lepší, ale ani tak se nedostanete přes 2 – 3% ročně. A to je méně než inflace. Peníze, které jsou dlouhodobě uloženy v bance, tedy ztrácí svou hodnotu.

Pokud si naopak jdete půjčit do banky, tak vás to stojí hodně peněz. V bance máte běžně roční úrok kolem 10%, a někdy je to i více. Zvláště u některých úvěrových produktů se můžete dostat i na 15 – 20% za rok. A nebankovní půjčky jsou pak kapitola sama pro sebe. Tam klině zaplatíte úrok ve výši 30 – 100%. Ale ne za rok, takový úrok klidně platíte jen za jeden měsíc. Půjčíte si třeba 20 tisíc korun a za měsíc musíte vracet třeba 25 000 Korun. A to je šílené.

Soukromá půjčka do 500.000 Kč

Existuje ale možnost, jak výše uvedené nevýhody banky spojit do výhody. Na českém finančním trhu působí několik společností, které zprostředkovávají půjčky mezi soukromými osobami. Na jedné straně je soukromý investor, který má peníze a chce je zhodnotit lépe, než nabízí mizerné úroky v bance. Na druhé straně stojí žadatel o peníze, který chce naopak levnou půjčku, kde by platil méně než v bance nebo u nebankovní společnosti.

Jednou z těchto společností je i finanční společnost Zonky. Ta zprostředkovává půjčky právě mezi soukromými investory a soukromými zájemci o půjčení peněz. Můžete si tedy přes webové stránky této společnosti zadat poptávku, napíšete kolik peněz potřebujete, a na co. A soukromí investoři se pak rozhodují, zda vám půjčí.

Funguje to tak, že si nikdy nepůjčujete od jednoho konkrétního člověka, ale na půjčení peněz se postupně skládá i několik desítek osob. Tím je případné riziko, že nebudete splácet rozloženo mezi více lidí. Pro jednotlivé investory tedy půjčení peněz není příliš rizikové a tak vám mohou, nabídnout mnohem nižší úroky než banka nebo nebankovní společnost.

Soukromá půjčka na cokoliv

Pokud by vás zajímalo, co zde můžete získat:

  • Půjčka od 20000 Kč do 500 000 Kč
  • Splatnost 6 – 84 měsíců
  • Nemusíte být zaměstnanec, měli byste mít ale nějaký pravidelný příjem, resp. být schopni půjčené peníze splácet
  • Bez kontroly registrů – i když máte negativní finanční minulost, nemusí to být zásadní překážka pro získání úvěru
  • Vyřízení cca za dva dny
  • Výplata peněz na účet v bance
  • Minimální věk 18 roků, být občanem ČR, doložit doklady k ověření totožnosti

Kde si rychle a levně půjčit peníze?

Pokud vás zaujala možnost půjčit si levně peníze od soukromých investorů, pak se můžete podívat přímo na web finanční společnosti Zonky. Najdete zde podrobnější podmínky a informace o tom jak to funguje a také si zde rovnou můžete vytvořit poptávku půjčky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *