Půjčka pro lidi s exekucí

Pokud máte záznam v registru exekucí, zpravidla vám nikdo nepůjčí. Pokud ano, bude to značně nevýhodná půjčka, s vysokými úroky nebo s nutností zástavy nemovitosti.

V současné době má asi 10% obyvatel v ČR jednu, nebo více exekucí. Celkem je evidováno přibližně 850 tisíc aktivních (dosud nezaplacených nebo neukončených) exekucí. Asi polovina všech lidí v exekuci má 4 a více exekucí.

K podobné situaci, poměrně hodně přispívá i to, jak řada dlužníků přistupuje k řešení svých dluhů. Mnoho lidí má tendenci spoléhat se na to, že „ono“ se to nějak vyřeší. Takže, když se pak dostanou do problémů se splácením nějakého finančního závazku, řeší to nějakou další půjčkou. A tím začíná proces nazývaný „dluhová spirála“.

Půjčka na zaplacení jiné půjčky

Takže na to, aby byli schopni splácet jednu půjčku, uzavřeno jinou půjčku. A za nějakou dobu se celá situace opakuje. Půjčovat si další peníze, jen na to, abyste měli z čeho zaplatit splátky, je velká chyba.

Snad jediný případ, kdy má smysl uvažovat o půjčce na dluhy, je konsolidace, resp. refinancování. Tedy v případě, že u existující půjčky platíte vysoké úroky, pak dává smysl pohlédnout se po jiné úvěrové spolčenosti, která by vám nabídla buď nižší úroky, nebo třeba delší dobu splatnosti, tak aby se vám snížila měsíční splátka.

Třeba v případě, že vyčerpáte limit za kreditní kartu, a nejste jej schopni uhradit během bezúročného období, pak má půjčka smysl. Zatímco běžné spotřebitelné úvěry mívají úroky od 6 – 10%, úroky za kreditní kartu bývají nezřídka i 15 – 25%. V takovém případě dává půjčka smysl.

Půjčka na vyplacení exekuce

Co když ale celá situace dojde až tak daleko že dlužníkovi značnou hrozit exekuce, nebo je dokonce exekuce nařízena?

Ve chvíli, kdy se objeví vaše jméno v Centrální evidenci exekucí (do které nahlíží většina bank nebo nebankovních úvěrových společností), máte téměř automaticky „stopku“ na jakoukoliv další půjčku.

Ano, na internetu se další najít „půjčky pro lidi s exekucí“, ale ty jsou v zásadě trojího typu:

 • Půjčka pro lidi s exekucí se zástavou nemovitosti – je mnoho různých firem, které se specializují na půjčky pro lidi s exekucí. Ty ale zpravidla vyžadují, aby dlužník dal do zástavy nemovitost. Podmínky, které pak dlužník u takové půjčky v exekuci získá, nejsou příliš výhodné
 • Půjčka pro „naivní“ lidi s exekucí = pak je i celá řada firem, které doslova „parazitují“ na lidech v těžké finanční situaci. Jsou si vědomi toho, že dlužník jinde půjčku nezíská, tak si naúčtují opravdu velmi vysoké úroky, nebo i jinak nevýhodné podmínky. Peníze sice dostanete, ale vaši situaci to jen zhorší
 • Podvodné půjčky pro lidi v exekuci = to je snad ten nejhorší případ, kdy jsou sice „naoko“ nabízeny půjčky lidem s exekucí, ale podobnému „poskytovateli“ půjček jde jen o to, dostat z dlužníka nějaké peníze. Takže často jsou vyžadovány nějaké vysoké poplatky předem. A když je dlužník zaplatí, tak firma nabízející půjčku přestane komunikovat.

Kde najít solidní půjčku pro lidi v exekuci?

Spíše než na hledání půjčky, když vám hrozí exekuce nebo již dokonce jste v exekuci, byste se měli smířit s tím, že tohle se vám fakt nepovedlo.

Nečekejte na nějaké zázračné řešení, že vám někdo půjčí peníze a vy zase budete moci pár týdnů nebo měsíců předstírat, že se nic neděje. Tím se nic nevyřeší.

K řešení problémů s exekucí (nebo obecně s dluhy), je nutné e postavit čelem.

Jak vyřešit vysoké dluhy?

Není žádný univerzální recept, jak vyřešit dluhy. Je nutné projít několika dílčími kroky. Pro někoho může být vhodnou volbou insolvence (osobní bankrot, oddlužení u soudu). Někdy pak může stačit třeba to, že snížíte své výdaje na nejnutnější minimum, nebo si opatříte další zdroj příjmů, tak abyste byli schopni postupně krok po korku začít řešit své dluhy.

Při řešení dluhů a exekucí je velmi důležité postavit se k tomu čelem. Nepřebírání pošty, vyhýbání se komunikaci s věřitelem nebo exekutorem, vede jen k větším a větším problémům.

Věřte, že když ten, komu dlužíte peníze, bude vidět, že se snažíte jednat na rovinu, komunikovat s tím navrhovat nějaké řešení, bude přístupnější tomu, dohodnout se s vámi na nějakém splátkovém kalendáři, či jiném oboustranně schůdném řešení.

 1. Dobrý den. Mám zájem o vaší půjčku 100000kč. Jsem zaměstnán jako obráběč kovů ze smlouvou na dobu neurčitou ve firmě Vapos s. r. o. Můj měsíční plat je 17000kč. Bohužel nemám svůj ůčet. Mohli by ste mi prosím pomoct s pozdravem David Schvenger.

 2. Dobrý den,mám urgentní zájem o půjčku 200000 ještě dnes. děkuji za odpověď.

 3. Dobrý den, měla bych zájem o půjčku, jsem zaměstnaná se stálým a pravidelným platem , děkuji za info

 4. Potřebuji pujcku 250000 jsem 18.měsícu po insolvenci řádně splacenou mám nějakou šanci že ji získám

 5. Dobrý den
  Mám zajem o půjčku 150 000 kč
  Jsem zaměstnán vice než 6 let a příjem kolem 28 000 kc
  Pred dvěma lety jsem doplatil insolvenci,půjčí mi někdo?

 6. Potřebovala bych poradit kdo nabydne půjčku na 150000 tisíc na zaplacení dluhu. Mám i exekuci

 7. Chtela bych si pujcit penize muzete me napsat od kolika davate a co je ktomu potreba

 8. Potřebuji si půjčit nikdo mi nechce pomocí potřebuji 20000 budu to splácet mesicne

 9. Dobrý den měl bych zájem o pujčku 80000, Jsem OSVČ a měsíčně mám příjem od 27000 do 30000. Ale nemám svuj učet mužete mi i tak pomoct. Děkují Martin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *